Értékelés 2010 ősz

2010.12.13. 18:42, Vasadirsc

2010.Értékelés.
2010.07.06-án kezdtük meg a felkészülést.3 új játékossal ,Szabó Csaba,Temesvári Zsolt(eltünt),Paput norbert
(7-fordúlóban csatlakozott)A felkészülés során az volt a célunk,hogy minnél több edzőmeccset játszunk,(9)magasab,azonos,
és alacsonyab osztályú csapatokal,tehát a felkészülés 5-hetében heti 2edzés és 2edzőmérközés szerepelt.

Az öszi szezon értékelése.(mérközés)
1.ford.  Délegyháza-Vasadi RSC 2-7
Sajnos a héten elég sok problémával kellet szembesülni a csapaton belül.Nagyon keveset tudtunk
a mérközésre koncentrálni a felkészülés allat,ráadásul idegenben kezdtünk,egy újonc csapat ellen.
Ennek elenére a 3pont megszerzése volt a célunk.A mérkközésről :A hazaiak korán meg is szerezték
a vezetést a 18.percben,ami kicsit meg zavart minket.De hál Istennek nem sokáig tartot a rövid zárlat,
mertmár az első félidőben 3 gólt szerezve(22,32,35-percben)3-2-es vezetéssel mentünk szünetre.
A szünetben rendeztük a sorokat,cserével frissitetni.A második félidőben,meglepő módon sikerült,
látványos játékkal,szebbnél szebb akciókat vezetni és szép gólókat lönni.Öszeségében,a problémák
ellenére sikerült idegenben győzni az újonc csapat ellen.A mérközés végen lehetet látni a fiúkon
,hogy ez a győzelem lelkileg jót tet nekik.
--------------------------------
2. forduló Szigetbecse-Vasadi RSC 2-2
Jól kezdtünk.Már a 3.percben vezettünk,de a mérközésen olyan parázs hangulat volt,hogy 1-2,
játékosunk nem birt az idegeivel és gyorsan összeszedtünk 3db sára lapot,ami egy ilyen mérközésen,
nagyon nagy hiba,majd utánna a 30.percben sérülés miat cserélni kellett.Majd a hazaiak a 31.percben
egy jogtalan 11-sel egyenlitettek,ismét egy kis zavar,majd a 35.percben már a hazaiaknál volt
az előny.A mérközés 44.pecében egy pont rugásból egyenlitettünk.A második játékrészben
már anyira elszabadultak az indulatok,hogy egy játékvezetői ítélet után az egyik játékosunk ezt szová
tette és ezért megkapta a második sárgát,ill.piros lapot az 57.percben.A hátralévő időt emberhátrányba játszottuk.
A hátralévő időben az eredmény már nem változott,de ami pozitivum a csapatnál,hogy tavaly,
ugyanez a szituácio volt(a történelem ismétli magát?),és azt a mérközést elbuktuk 5-2-re,
viszont ezt sikerült döntetlenre lehozni.Összeségében , a csapat remekül helytált ugy hogy,
a második félidőben ember hátrányban játszottunk 33 percet,volt tartása a csapatnak.
-------------------------------------------------
3.ford.Péteri ksk-vasadi rsc1-0
A mérközésre betegség miatt Szabó csaba nem tudot eljönni,ill eltiltások miatt,változtatni kellet
a csapaton.A mérközés tipikus 1-gólós volt,aki lövi az biztos megnyeri.Ez sajnos a hazaiaknak sikerült,
a 14.percben egy szögletböl.
A mérközésen igazi nagy helyzeteink nem is voltak,viszont a 76.percben volt az igazi mecslabdánk
amivel tudtunk volna pontot menteni,de sajnos kihagytuk.összeségében. A hazaiak egy pontrugásbol eldöntöték a 3pont sorsát.
---------------------------------
4.ford.Táborfalva se-vasadi rsc3-2
A mérközésen nem a hazai csapat volt a legnagyob elenfelünk hanam sajnos a játékvezetö.
Nagyban hozájárult a verességünkhöz,tölünk 2embert kiálitott,{jogosan,jogtalanul????}.
Kérdés az az.hogy ami nálunk piros, az a hazaiaknál még a sárga sem került elö.A játékvezetö
elvett ill.nemadot meg nekünk 2 jogos 11-est,mig a hazaiaknak rögtön megadta,hozáteszem
jogosan,de nekünk is jogosan járt volna.A 3-2-es hazai gyözelem anyiból megérdemelt,hogy ök
az adodó lehetöségeket gólra váltoták adig mi a legnagyobakat is elpuskáztuk.Az utolso 13percet
9-emberel fejeztük be és még igy is volt 3 mecslabdánk.A 87.-ik és a 90.-ik,perc közt,rugtunk
egy kapufát,majd a hazai kapus 2nagy bravurt bemutatva a gólvonalrólháritot ugy hogy extra
nagyot kellet niki nyujtoznia ill.másodikra a kapufa is vele volt{jo kapusnak van szerencséje}
------------------------------------------
5.forduloban szabadnaposak voltunk.
---------------------------------------------
6.ford.Inárcs vse-vasadi rsc1-2
Nagyon nehéz mérközésen,kevés emberel,de sikerült elhozni a 3pontot.A kezdö csapatbol
2ember betegen kénytelen volt elválalni a mérközést anyira kevesen voltunkill.volt két eltiltozunk.
A hazai csapat már a 4.percben megszerezte a vezetést,és igy teljesen beáltak a kapujuk elé,
kontrákra berendezkedve.A második félidöben a 77.percben egyenlitetünk,majd a 85.percben 11-böl
megszereztük a vezetést illa 3pontot.összeségében:Ha nehezen is de a cél a 3pont megszerzése
 volt ami sikerült.
------------------------------------------------
7.ford.Vasadi rsc-dabas-gyón0-1
Az elsö hazai mérközésünket játszotuk az elsö számu bajnok esélyes csapat ellen.A héten
ugy készültünk,hogy szerkezeti és taktikai változás lesz ettől a mérközéstöl kezdve.Ezekel
a változásokkal,meg leptük a vendégeket akik nem találták ellenünk az ellenszert,söt még az
elsö játékrészben nekünk voltak tuti ziccereink,amit sorra hagytunk ki.,{5ziccer,abból 4-szer
 csak a kapussal szembe voltunk}A vendégek az 58.percben 11-hez jutotak amit értékesitetek
és ezel megnyerték a mérközést.Összeségében:Egy nagyon jó mérközésen egy jó ellenfélel
szemben rászolgáltunk volna az 1pontra,de ezt a sportágat gólra játszák és ezt most az ellenfél
szerezte.
-----------------------------------------------
8.ford.Kakucs se-vasadi rsc1-3
Egy rendkivül agresziv,sokszor még a sportszerüség határait is átlépve,sikerült legyözni a
hazai csapatot.{ütötek mint az ipari áram}Sajnos a játékunk az hagy kivánni valót maga után de ezen a mérközésen
a 3pont megszerzése volt a cél.A gyözelem elsösorban a remek csapat munkának köszönhetö
ill.az egymásért valo küzdelemnek.A célt sikerült teljesiteni,de nagyon nehéz volt.
--------------------------------------------------
9.ford.Vasadi rsc-monorierdö1-1
Ismét nem sikerült a nagy mumust legyözni.Sajnos ismét 12-emberel kellet meg küzdeni a hazai
pálya számunka nem elöny, Sőtt.Ezen a mérközésen a játékvezetö a rossz itéleteivel meg csinálta
feszültséget a csapatok közt.Kiálitás mindkét oldalon,teljesen jogosa,dulakodás az ölzözök ellöt.
 A mérközésröl nagyon keveset lehet beszélni,röviden anyit,hogy a 78.percben egy átlövésbol
meg szereztük a vezetést,majd a vendégek a 85.percben ehyenlitetek,kihasználva a rossz
helyezkedésünket.Összeségében:Igaságos döntetlen születet egy alacsony szinvonalu mérközésen.
-------------------------------------------------------
10.ford.Nagykörös-vasadi rsc4-1
Sajnos csak 12-en utaztunk ell a mérközésre,elltiltás,betegségés voltak olyanok akik találtak
maguknak más elfoglaltságot.a 6.percben roszullét miatt kikellet használnunk azt az egy cserénket is.
A csapatbol csak 2-3-akarta igazábol a gyözelmet,voltak olyanok akik észrevétlenek voltak a
90perc során.Az is sok mindent elárul a mérközésröl,hogy az elsö kapura lövésünk a 60.percben
volt.Összeségében:Számomra a mérközés szakmailag értékelhetetlen és teljesen megérdemelt
a hazai gyözelem.
----------------------------------------------------
11.ford.Vasadi rsc-dánszentmiklos2-1
A mérközés ellöt látam a fiukon azt,hogy a mai mérközést meg kell,hogy nyerjük,elszántak
voltak.Fegyelmezetek voltak,csak agyözelem lebeget a szemük ellött,szebnél szeb akciokat
vezetek,helyzeteket dolgoztak ki,csak sajnos mind kiis maradt.Majd a 44.percben jőtt a fekete
leves,a vendégek egy kontrábol megszerezték a vezetést,igy mentünk a szünetre.0-1.A szünetben
probáltuk rendezni a sorokat és ugy mentünk ki a második félidöre,hogy mielöb megforditsuk az eredményt
és megnyerjük a mérközést.A 61.percben sikerült egyenliteni,majd a 68.percben megszereztük
a vezetést majd a 85.percben 11-hez jutotunk amit sajnos nem sikerült értékesiteni.Összeségében
 A csapat teljesen megérdemelte a gyözelmet amely tetszetös jázékkal is párosult.
12.ford.Albertirsa se-vasadi rsc3-6
A multheti gyözelem reményében önbizalomal telten{nem nagyképüen}érkeztünk a mérközésre.
A gyöztes csapaton ne változtas elvet,az nálam nem kétezik,muszály volt változtatni taktikai
okok miatt.Tudtuk,hogy a hazaiak rendkivül veszélyes támadokal rendelkeznek,igy inkábba
védekezésre fektetük a hangsulyt.Ahogy számitotunk rá rögtön nekünk is estek,de egy remek
támadás végén a 16.percben meg szereztük a vezetést,majd a hazaiak egyenlitetek a 21.percben
egy pontrugásbol,majd a 31.percben már a vezetést is megszerezték egy remek akcióból.A 38.percben
egy szöglet utáni kavarodásból egyenlitetük,igy mentünk a szünetre.A második játékrészt
rögtön gólal kezdtük ettöl a hazaiaik veszekedni kezdtek és itt volt a remek alkalom,hogy
elkapjuk öket.Cserékel és szerkezeti váltásal probáltunk frisitenni és már a föhangsuly a
támadásokra helyeztük,aminek meg is lett az eredménye mert a teljesen kinyilt hazaiakat
letudtuk kontrázni és még tudtunk 3-gólt szerezni,az 63.a73.és a82.percben.A hazai csapat
még a 85.pervben szerzet egy gólt de ez már csak a kozmetikázásra volt elég.Összeségében:
A scapattól már rég láttam ilyen igazi csapatmunkát mint ezen a mérközésen,a gyözelmünk
teljesen megérdemelt.
----------------------------------------------
12.ford.Vasai rsc-dunavarsány0-3
Sajnos verségel zártuk az öszi szezont,mivel ha nyerünk a 6.helyen telelünk,ehelyet csak a
8.helyen vagyunk és innen várlyik a folytatást.A mérközésröl csak anyit,hogy a vendég csapat
teljesen megérdemelten gyözöt,mivel sókkal jóbban akarták a gyözelmet,még mi ekhitük,hogy
a két gyöztes mérközés utánelég csak a mezt és a cipönket kivinni a pályára és ezzel megnyerjük
a mérközést.Összeségében:Az öltözöben eldölt eza mérközés mivel nem igazán tudtunk ráhangolodni
mérközésre.{tisztelett a kivétel}

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                                   Az öszi szezon számokban.
Az öszi idény végén.
8.Vasdi rsc-12mérk.5gyöz.2.dönt.5veres.26rúgót gól.---23kapot gól.17pont

pályaválasztoként.
11.Vasadi rsc.4m.1gy.1d.2v.3rg.--6k.gól.4p.

Idegenben.
2.Vasadi rsc.8m.4gy.1d.3v.23rg.--17k.gól.13p.

Elsö félidö alapján.
10.Vasadi rsc.12m.2gy.4d.6v.9rg.--14k.gól.10p.

A második félidö alapján.
4.Vasadi rsc 12m.6gy.3d.3v.17rg.9k.gól.21p.
-----------------------------------------------------------
                                    A sport-szelet összesitet játékos rangsora.
                                                   {vasadi rsc}
284 játékos lépet pályára az öszi szezonban a c csaportban.
37.Szabó csaba.6.30-as átlag.
52.Magda gábor.6.10-es átlag.
62.Haraszti mihály.6-os átlag.
                                              kapusok.
A sport-szelet csak az elsö 10-helyezetet közölte.
                                                  akik egyszersem hiányoztak.
Csóti zoltán,Fehér tamás,Kiss gábor,Harasztimihály.
                                              egy adot mérközésen kiemelt játékos.
Szabó csaba 3-szor.
Haraszti mihály 2-szer
Balogh szabolcs,Kiss gábor,Magda gábor,Paput norbert,Szvitek zsolt,pedig 1-szer.

A sporz-szelet által a forduló vlogatotjában a vasadi rsc 10-játékosa kerrült be
az öszi szezonba.

Ezek voltak a mérközés statisztika számokban.

2010.özsi szezon játékos értékelés.

---mérlözés átlag
--edzés látogatotság
--egyéb

Kiss gábor.A legjob döntés az volt,hogy téged választotunk csapatkapitánynak,
mint emberileg,sport emberileg,mint szakmailag.A játékosok elfogadtak a szurkolok is,
és ez azért meglátszot a mérközéseken is,még ha néha nehezenis de sikerült az ugymond
extra helyzeteket kezelni.{kiálitások-veszekedések}

Arany jános.Amit meg beszéltünk az elején,az csak te miadtad ill.a jóformában
védö Kiss gabi miat nem lehetet megvalositani.De ha nem viselkedsz ugy táborfalván
és nem tünsz ell ilyen és ilyen okoknál fogva,még akkor is elgondolkodtam volna a
váltáson,de azért adtam volna lehetöséget,de te ezt helyetem is megoldotad.

Mikó péter.A játék rendszer váltás után voltak jó és rosszab mérközéseid de az
biztos még ha sokan nem is értenek velem egyet de az egyik legjobb eröben lévö
játékos vagy.a hozáálásod neked is példa értékü.{csak az a morgás mindig ne lene
az orrod alat}

Szabó csaba.Régi uj játékosunk,az  elmult években nem voltál anyit edzésen mint
most a nyári felkészülés allat,szinte teljesen végig csináltad a felkészülést.
A védelmünk sokkal stabilab lett veled,és ami még kiemelendö.az a rutin és hogy a
mérközéseken te vagy az aki probálja nyugalomra és higadságra inteni a társaságot
ill.a sportemberi magatartásod.

Magda gábor.sajnos a szezon elején voltak gondjaid,ami igen csak kihatot a teljesitményedre.
A 2.fordulóban kiálitotak,2mérközésre eltiltotak,majd rendezted a magánügyedet.A játék rendszer
váltás után folyamatosan te végezted el a piszkos munkát,ami bizonyitja hogy az
osztály egyik legjobb emberfógója vagy,mivel azok a játékosok még gólt sem rugtak
csak a dabasi .Wrábel j.{32}de csak 11-böl

Csóti zoltán.Mióta együt dolgozunk az osztályzatok alapján folyamatosan egyforma
teljesitményt nyujtasz.Ami elöre lépés a játékodon látni hogy azért már valanivel
fegyelmezeteb és érettebb talán egy kicsit higatabb is.Amiben egy kicsit kellene
fegyelmezni magad az a beszéd......

Szvitek zsolt.Az egyik amit szeretek benned az a gyözni akkarás.Viszont kicsit
sokat kell magyarázn,kérni töled,de ha ezek meg vannak akkor a kért feledatot szivel lélekel
megprobálod megoldani,még ha nálad is néha elszakad a cérna és akkor ölnek a bábuk.
{taktikailag kicsit fegyelmezetlen vagy de ez nem mindig jelenzö rád}

Papp krisztián.Nagy dolog a szerelem.A szezon során sokszo meg kelet küzdeni
veled{mentális gondok ill.magánügyi}Volt egy bezsélgetésünk én megértetem sok mindent
és remélem ezek a dolgok rendezöd{tek}nek és akkor egy jó téli felkészülés után
egy sokkal hasznosab és higadtab krisztiánunk lesz tavaszal.

Szöke tamás.Én mindig azt mondtam,hogy a te játékodtol függ a mi játékunk és
ezt ma is válalom még ha ez nemis nyerte el sokak tetszését,kevés edzés sok
futsa de mi ezt megbeszéltük.A mentalitásod ismerve ha kimegyünk a pályára akkor
mindent meg teszel a gyözelemért és remélem még sokáig maradsz nálunk és tidod
segiteni a fiatalokat{persze nem azal hogy nem jösz edzésre}

Papp jános.Mindig azt mondtad,hogy a fiataloknak az egyik példa képe te lehetsz
ill.még egy pár ember a csapatból.Én erre azt mondtam ok.csak te pont az ellenkezöjét
bizonyititad,azza hogy eltiltotak a szezon során 5mérközésre.A mi helyzetünkbe
ez sajnos nem engedhetjük meg magunknak,sőt ez majdhogynem luxus,mert ha a
pályán vagy akkor viszon hasznos vagy,

Fehér tamás.Sajnos nem a legjobb szezonod voltez az özi,igaz nem mindig a csatár
poszton játszotál hanem védekezö középpályást.Annak elenére,hogy csak 1edzésröl
hiányoztálsok volt a technikai hiba és sok volt a fölöseges és a nem kivánt duma
ami sajnos sokaknál kiverte a biztositékot és ezt sajnos a csapatbol sokan nem tudták elfogadni.
Ami viszont példaértékü a sportemberi magatartásod a gyözni akarás és a hozáálásod.

Haraszti mihály.Ami miat volt benem egy kis harag az a dános elleni mérközésen t
történtek.Egészhéten nem voltál edzésen én mégis kezdöjátékosként számoltam veled,majd a
60.percben le cseréltelek kezetnyujtotam,te nem viszonoztad,inkébb berohantál
az öltözöbe.Viszont a télen a kapu elötti szituáciok gyakorlására kellene koncentrálni,
gyakorolni.A csapatbol az öszi szezonba te   {szám}gólt szereztél.

Dudás péter.Az egyik legtehetségesebb játékosunk vagy és a fiatalok példaképe.
miért is?ha valaki az elsö csapatban szeretne játszani az mindent félre tesz az
edzéseken és a mérközéseken és a csapat érdekeit nézi,nem pedig azal foglalkozik,
hogy éppen ki? és mit? és hogyan szól neki.Még egy dolog emlitést érdemel.Azt szereted volna kérni
tölem,hogy toljalak fel a csazár pozicioba,de mindeg azt a választ mondtam,hogy ezt
a védelmet nem szeretném és nem is akkarom szétszedni,viszont ha elöre tollak mint
csatár az biztos,hogy a legtöbb eszed neked lenne e befejezéseknél{higadság,stb.stb}.
{lásd n.körös}

Papp tamás.Az egyik leghulámzob teljesitményt nyujtotad,ha eljöttél a mecsre.
{1.ford.esküvö.10.ford.?????}Voltál baloldali védö,belsö védekezö középpályás,
beálos,ill.baloldali középpályás}Tied volt a 12.ford.legszebb gólja.kevés edzés szám
voltak gondjaid,de remélem télen itt leszel a felkészülésen és a többi csak rajtad
mulik.

Paput norbert.A nyáron érkeztél papairon,de csak a 7.forduloban kapcsolotál be
a munkába,majd fokozatosan jöttél föl és ezallat csak 1-edzésröl hiányoztál.Te is
vagy védekezö középpályást vagy csatárt játszottál{rugot gól}.Ami tetszik benned
az az hogy a pályán csak töled látom hogy igazi csibész vagy,amiben viszont javulást
várok az a fegyelem és akkor még hasznosabb lehetsz a csapat számára,az viszont
nagy szerencsénk,hogy még idöben jöttél.